Ciekawe pomysły na majowy weekend w Warszawie

Ciekawe pomysły na majowy weekend w Warszawie

Stolica Polski zachęca różnorodnymi atrakcjami przyjezdnych, którzy chcą zaznać odrobiny wrażeń. Piękna architektura, pyszne jedzenie i masa zabytkowych miejsc sprawiają, że często nie wiemy, za co właściwie się zabrać. Oczywiście chcielibyśmy zwiedzić wszystko, ale co, jeśli mamy jedynie weekend? Przedstawimy wam nietuzinkowe pomysły urozmaicające wspaniały wyjazd.

Niewidzialna wystawa miejscem, którego z pewnością nie zapomnisz

Jeśli myślisz, że to kolejne muzeum, jakie dotąd znałeś i odwiedzałeś, grubo się mylisz. Sama nazwa już ma swój konkretny powód. Jej niewidzialność polega na zwiedzaniu po ciemku, ale też w towarzystwie wyjątkowych przewodników. Mówiąc wprost - niewidomych. Dzięki niewidzialnej wystawie widzimy świat oczami osób, które nie mogą go namacalnie ujrzeć. Tylko ciemność. Musisz poradzić sobie z konkretnymi przeszkodami pod postacią płotu, krawężników czy domowego stołu. Każdy pokój prezentuje coś zupełnie innego, co zaskoczy Ciebie oraz ludzi wokół. Dane doświadczenie udowadnia jak cenny staje się narząd wzroku, natomiast oswojenie wzorców ruchowych generuje niemałe wyzwanie dla osób widzących. Ci mogą także zamienić kilka słów bądź przebyć nawet długie rozmowy z przewodnikami, opowiadającymi o tym, co ich spotkało i jak poskramiają codzienność w formie rozmaitych obowiązków.

Odwiedź miejsce, serwujące znakomite jedzenie

Szczególnie polecamy restauracje, które specjalizują się w kuchni polskiej. W końcu Warszawa stała się kolebką tradycji oraz właśnie polskości. Pierogi Warszawa, bigos, barszcz czerwony, gołąbki. Moglibyśmy tak wymieniać dania bez końca, ponieważ ich ilość oszałamia. Stare Miasto obfituje tego typu miejscami, jednak zawsze możemy poszukać czegoś tańszego na obrzeżach miasta. Popytaj miejscowych, znajdź wartościowe punkty za pomocą opinii internetowych lub stron. Jesteśmy przekonani, że nie opuścisz metropolii z pustym brzuchem. Uruchomisz jednocześnie wszystkie kubki smakowe, miło wspominając pobyt.

Do tego postaw na aktywność

Mówimy dokładniej o miejscach, które pozwolą Ci wyżyć się fizycznie. Parki trampolin robią obecnie furorę. Ścianki wspinaczkowe choć znane od lat przeżywają właśnie swój drogi rozkwit. Aktywne społeczeństwo sięga po różnorodne formy spędzania czasu na sportowo. Zachęcamy, by wykupić dzienny bilet, ponieważ możemy tam spędzić więcej czasu, niż byśmy się spodziewali. Warto zabrać ze sobą także całą rodzinę - najmłodszych, a nawet i tych starszych.

Nasze propozycje to tylko jedne z wielu dostępnych, ale mamy nadzieję, że spędzisz ten weekend rewelacyjnie!