Desery, które sprawdzą się na każdym rodzinnym spotkaniu

Desery, które sprawdzą się na każdym rodzinnym spotkaniu

Rodzinne spotkania warto celebrować. Aby jeszcze lepiej uczcić tę okoliczność, dobrze postawić na niespodziankę w postaci deseru, która z pewnością ucieszy wszystkich Twoich przybyłych gości. Jaką słodkość przyrządzić na rodzinne spotkanie? Pomysłów jest nieskończoność, jednak my w tym artykule stawiamy na pewne propozycje, które ucieszą wszystkich członków Twojej rodziny. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami, a następnie miski w dłoń i... gotujemy!

Racuchy z jabłkami – deser, który zabiera do przeszłości

Racuchy to przepis, który według nas smakuje dosłownie każdemu, a wszystkich dorosłych za pomocą jednego kęsa potrafi przenieść do czasów beztroskiego dzieciństwa. Jest to może i bardzo banalny wybór, ale mimo tego, potrafi zrobić na wszystkich gościach ogromne wrażenie, a my nie napracujemy się przy nim zbyt długo i ciężko. Przepisy na racuchy często opierają się na cieście drożdżowym, które niestety swoje musi odstać, aby prawidłowo wyrosnąć. My lubimy stawiać na proste i szybkie receptury, które nie generują zbyt dużo dodatkowej pracy. Naszym sprawdzonym sposobem na ten deser, który sprawia, że racuchy są pulchne i mięciutkie jest dodatek maślanki, która doskonale napowietrza ciasto. Jeśli akurat nie masz jej w domu, maślankę doskonale zastąpi kefir lub woda gazowana. A jakie Ty znasz przepisy na racuchy? Chętnie poznamy także inne wariacje tego deseru.

Tiramisu – deser na dosłownie każdą okazję

Nie poznaliśmy do tej pory w swoim życiu nikogo, kto nie lubiłby pysznie wilgotnego i kremowego tiramisu. Nawet jeśli masz w swojej rodzinie sceptyków kawy, którym przeszkadza nawet sam jej zapach, możesz zwyczajnie się ich pozbyć... lub kawy ze składników tego deseru. Mimo że tradycyjny przepis na tiramisu opiera się właśnie na kawie, latem – w szczycie sezonu na truskawki lub maliny warto zastąpić pobudzający napój wybranymi owocami. Taki deser zyska na świeżości i będzie ciekawą wariacją na temat klasycznego tiramisu z kawą.

Tort – wyjątkowy deser na wyjątkowe okazje

Tort, mimo że nie należy do deserów z serii „zrób łatwo i szybko” jest ciastem bardzo efektownym i przeznaczonym na specjalne, wyjątkowe okazje. Dlatego, jeśli macie powód do celebrowania, tym bardziej warto go przyrządzić. Jeśli chcesz zrobić tort co najmniej dwupiętrowy, w tym wypadku niezbędnym narzędziem mogą okazać się folie rantowe. Dzięki temu akcesorium układane warstwy tortu są równe, a ciasto, jak i krem brzydko nie wysychają. Folie rantowe nie przywierają do ciasta, dzięki czemu uzyskać można tort o perfekcyjnym wykończeniu, który wyglądem nie będzie różnił się od tego zakupionego w sklepie.