Dieta pełna witamin i minerałów

Dieta pełna witamin i minerałów

Zdrowa dieta, pełna witamin i minerałów to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powinniśmy zadbać o to, co znajduje się w naszym codziennym jadłospisie. Dzięki spożywaniu zdrowych produktów, unikniemy niedoborów witamin i minerałów, a dzięki temu poprawi się nasze samopoczucie.

Miód - cenne źródło witamin i minerałów

Miód to doskonały produkt, który powinien znaleźć się w pełnowartościowej diecie. Przede wszystkim, jest doskonałym zamiennikiem tradycyjnego cukru i przede wszystkim dużo zdrowszym. Możemy go używać do herbaty, a także słodkich wypieków czy owsianek. Jest uwielbiany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. W sklepach możemy spotkać różne jego rodzaje - miód leśny, lipowy, gryczany, wielokwiatowy i wiele innych. Każdy rodzaj miodu posiada szereg cennych składników odżywczych. Warto go używać zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, a także wczesną wiosną. Jest bogaty w witaminy A, C i z grupy B. Dodatkowo, jest bogaty w szereg makroelementów, jak potas, żelazo, magnez czy fosfor. Wzmacnia organizm, działa bakteriobójczo i jest skuteczny w leczeniu przeziębień. Wprowadź go do swojej zdrowej diety!

Poznaj cenne właściwości kakao

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele cennych właściwości posiada kakao. Sklep, w którym nabędziemy ten drogocenny składnik powinien być sprawdzony i oferować wysokiej jakości produkt, bez zbędnych dodatków. Kakao jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, a także witaminy D, E i K. Dodatkowo zawiera wiele cennych minerałów, jak wapń, żelazo, potas czy magnez. Wpływa pozytywnie na pamięć i koncentracje, a także jest źródłem antyoksydantów. Wpływa pozytywnie na pracę naszego serca. Kakao możemy dodawać do owsianek, koktajli, jogurtu, a także wypić z ciepłym mlekiem. Bardzo popularne jest także kakao ceremonialne, czyli surowe kakao nieodtłuszczone, które poddawane jest wyłącznie delikatnej fermentacji. Jest w pełni naturalne i nie zawiera żadnych dodatków.

Jak uzupełnić niedobór witamin i minerałów?

Doskonałym sposobem, aby szybko uzupełnić niedobory są suplementy diety, na przykład kompleks witamin. Dostarcza cennych składników, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie. Nie tylko pozwala uzupełnić braki, ale także wspomaga odporność. W składzie posiada wiele składników aktywnych, które pozytywnie wpływają na organizm. Oczywiście, wraz ze spożywaniem suplementów diety, warto wzbogacić swoją dietę w większą ilość warzyw i owoców.