Jak nakryć odświętnie stół?

Jak nakryć odświętnie stół?

W zależności od okazji, czasami zdarza się, że musimy odświętnie przyozdobić nasz stół. Nic dziwnego, w końcu niejednokrotnie przybywają goście, którzy chcą zaznać odrobiny luksusu czy dobrego ugoszczenia. Każde wydarzenie rządzi się swoimi prawami, dlatego podamy Ci uniwersalne zasady, których warto się trzymać podczas nakrywania stołu dla przybyłych gości. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Przygotuj obrus i eleganckie serwetki

Tutaj znowu, kolor i wzór obrusu uzależniony jest głównie od danej okazji. Biały kojarzy się nam z elegancją, zatem obrusu koloru białego używamy do eleganckich, szykownych spotkań. Wesele, komunia, chrzciny. To okazje, w których przeważnie używamy tego koloru. Inne są zdecydowanie mniej oficjalne, a te bardziej wzorzyste zazwyczaj towarzyszą imprezom. Ciężko wyobrazić sobie białe obrusy na imprezie osiemnastkowej czy zabawie 8-latka. Wszystko musimy dopasować do preferencji oraz zainteresowań. Wtedy okoliczność jest inna, ponieważ możemy szaleć z kolorami. To samo serwetki. Każdy gość powinien posiadać swoją, aby móc wytrzeć w nią ręce bądź otrzeć twarz po jedzeniu. Tylko na oficjalnych spotkaniach kładziemy ją sobie na nogach. Wtedy trzymamy się zasad dobrego wychowania i zachowania przy stole.

Do tego odpowiednie sztućce

Najważniejsze, aby wybrać sztućce dobrej marki, takiej jak na przykład zwieger. Wtedy wiesz, że całość będzie wytrzymała i odporna na korozje. Co więcej, nie odnotujesz żadnych niepożądanych zarysowań, które jednocześnie niszczą wygląd produktu. Z kolei sztućce tanie będą od razu dawały o sobie znać. Po pewnym czasie zauważysz nawet być może rdzę, co powinno być niedopuszczalne przy tego typu akcesoriach. Pamiętajmy, że sztućce to też doskonały prezent z okazji urodzin czy rocznicy ślubu, kiedy możemy obdarować kogoś czymś rzeczywiście trwałym oraz przydatnym w codziennym życiu. Warto stawiać właśnie na tego typu prezenty, aby nie rozczarowywać swoich bliskich, a jedynie zachwycać pomysłowością.

Nie zapominaj o dodatkowych dekoracjach

Ciężko wyobrazić sobie udekorowanie stołu bez kwiatów czy małych rzeźb. Szczególnie kwiaty pobudzają cały stół i ten wygląda bardziej żywo. Szczególnie dobrze wygląda to potem na zdjęciach. Bukiety wręcz rozświetlają pomieszczenie, czyniąc je widocznym i bez wątpienia szczególnym. Miej na uwadze, by wybierać mieszanki kwiatów, a nie jednolite gatunki czy kolory. Pobaw się wystrojem, aby nie był nudny i powtarzalny. Zapewniamy, że goście docenią Twój widoczny trud, a ty osiągniesz satysfakcję.