Jak wybrać najlepszy zestaw naczyń na prezent?

Jak wybrać najlepszy zestaw naczyń na prezent?

Naczynia kuchenne to fantastyczny prezent na najróżniejsze okazje. Najczęściej wybierane są jednak z powodu wyfrunięcia dorosłego już dziecka z gniazdka rodzinnego, także jako prezent ślubny lub z okazji Świąt Bożego Narodzenia – choć w takim wypadku garnki stanowią najczęściej świadomy wybór, ustalony wcześniej z osobą obdarowaną. Jakie garnki warto wręczać? Podpowiadamy!

Przede wszystkim zapytaj

Nie ma nic gorszego niż prezent nietrafiony lub zdublowany. Jeśli wiesz, że osoba, którą planujesz obdarować, potrzebuje nowych akcesoriów w swojej kuchni, podpytaj dokładnie, o jakie artykuły chodzi. Może chciałaby jedynie uzupełnić swoje wyposażenie o patelnię do naleśników lub placków, a może potrzebuje brytfanny? Jeśli mówiła o tym wśród rodziny na forum, dobrze też skonsultować swoje pomysły z innymi członkami rodziny, by prezenty się przypadkiem nie zdublowały. Ponadto wspólny budżet pozwoli Wam na zakup bardziej nowoczesnych naczyń w większym zestawie.

Wybieraj spośród renomowanych marek

Jeśli chcesz zainwestować w wysokiej jakości garnki i patelnie dla osoby, która ceni sobie rozwiązania praktyczne, wybierz naczynia, które spełnią jej wymagania. Warto postawić na renomowane i popularne marki takie jak Zwieger, Gerlach czy Fiskars; ponadto w czasie dokonywania wyboru sprawdź, czy garnki, które wpadły Ci w oko, są odpowiednie dla rodzaju kuchenki, z której korzysta solenizant. Jeśli ma on w domu zmywarkę, zapewne nie w smak będzie mu mycie garnków ręcznie, dlatego warto i na to zwrócić uwagę w czasie zakupu. Choć dobrze wybierać naczynia w atrakcyjnej cenie, zwróć uwagę na gwarancję oraz materiał, z którego naczynia zostały wykonane. W cenie są teraz garnki wykonane z materiałów lekkich, ale trwałych, z nieprzywierającą powłoką.

Zwieger – w komplecie czy na sztuki?

Wiadomo, że ceny zestawów są droższe niż pojedyncze sztuki, jednak gdy zechcesz kompletować samodzielnie i złożyć zestaw z kilku garnków i patelni, koszt może okazać się wyższy. Do zestawów znani producenci często dołączają gratisy, na przykład dodatkowe rondle czy dedykowane patelnie, chociażby do naleśnika czy grilla. Zamiast kilku patelni możesz także do zestawu kilku garnków dobrać patelnię osobno, wtedy dobrze postawić na patelnię głęboką (tak zwaną uniwersalną – „szefa kuchni”) lub wok, w którym przyrządzić można zarówno danie azjatyckie, jak i zupę. Upewnij się również, czy do każdego naczynia dodawana jest oryginalna pokrywka.

Znacznie łatwiej będzie Ci poruszać się w temacie, wiedząc, na jakich naczyniach zależy osobie obdarowanej najbardziej. Wtedy „od siebie” do garnka możesz włożyć drobne akcesoria jak nożyczki do drobiu, łopatkę do teflonu czy trzepaczkę. W takim wypadku nie obdarujesz osoby bliskiej tylko czymś, czego się spodziewa, ale i zaskoczysz ją miłymi dodatkami. Powodzenia!