Jak zadbać o swoją cerę?

Jak zadbać o swoją cerę?

Na stan naszej skóry ma wpływ wiele czynników. Jeśli zależy nam na tym, aby nasza skóra twarzy była gładka i bez niedoskonałości, należy o nią zadbać zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przeczytaj artykuł i sprawdź sprawdzone sposoby na piękną cerę!

Zdrowa dieta to podstawa

Podstawą pięknej, rozświetlonej i gładkiej cery jest odpowiednia dieta. Powinna być bogata w cenne witaminy i minerały. W naszej diecie powinna znaleźć się duża ilość warzyw oraz owoców. Powinniśmy unikać żywności przetworzonej, zwłaszcza fast foodów. Mają one nie tylko negatywny wpływ na wygląd naszej skóry, ale również na nasze zdrowie. Unikajmy słodyczy i cukru. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że całkowita rezygnacja ze słodkości to nie jest rozwiązanie dla wielu osób. Dlatego też starajmy się stosować zdrowsze zamienniki. Zamiast tradycyjnego, białego cukru do herbaty, lepszym rozwiązaniem będzie dobrej jakości miód z maliną. Jeśli mamy ochotę coś słodkiego, wybierzmy owoce, na przykład winogron lub banana. Dzięki takim wyborom nasza cera z pewnością odpłaci się doskonałym wyglądem.

Witaminy, a cera

Nasza cera odpłaci się nam pięknym wyglądem, jeśli zadbamy o odpowiednią ilość witamin. Oczywiście, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, podstawą jest zdrowa dieta. Jednak niedobory witamin możemy łatwo uzupełnić za pomocą suplementów diety. Do witamin, które mogą poprawić kondycję naszej skóry możemy zaliczyć: witaminy z grupy B, C, D, a także A, E i K. Nie zapominajmy również o minerałach, jak cynk, żelazo czy krzem. Najlepszym sposobem na uzupełnienie niedoborów będzie kompleks witamin, który zawiera wszystko, co niezbędne, aby poprawić stan naszej skóry, ale również nasze samopoczucie.

Jak radzić sobie z trądzikiem?

Trądzik dotyka nie tylko młode osoby w okresie dojrzewania. Może również dotknąć osoby dorosłe. Objawia się w postaci zaskórników, wyprysków czy czy krost. Powodów powstawania trądziku jest wiele, a w celu znalezienia przyczyny najlepiej jest umówić się na wizytę do dermatologa. Istnieją jednak skuteczne sposoby na walkę z tego typu problemem skórnym. Pomocne mogą okazać się różnego rodzaju kosmetyki oczyszczające. Równie skuteczny jest olejek na trądzik z CBD. Wyciąg z konopi posiada właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Olejek redukuje ilość wydzielanego sebum i odblokowuje zatkane pory. Dzięki temu możemy skutecznie pozbyć się niechcianych wyprysków, a nasza cera zyska promienny i zdrowy wygląd.