O czym pamiętać podczas organizacji chrzcin?

O czym pamiętać podczas organizacji chrzcin?

Chrzciny to bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny. Tradycja tego wydarzenia wiąże się z przeżywaniem tego wyjątkowego dnia z całą rodziną. Nie tylko podczas ceremonii kościelnej, ale także tuż po niej, jedząc wspólny obiad i spędzając czas z bliskimi. Organizacja przyjęcia z okazji chrztu może okazać się dla rodziców nie lada wyzwaniem. O czym zatem warto pamiętać, aby przyjęcie było udane? Sprawdź!

Gdzie zorganizować chrzciny?

Podczas organizacji przyjęcia, wielu rodziców zadaje sobie pytanie, gdzie je zorganizować - w domu, czy w restauracji? Wszystko zależy od liczby gości, jaką planujemy zaprosić na uroczystość. Na tej podstawie powinniśmy określić miejsce odbycia się przyjęcia. Jeżeli planujemy świętować w małym, kameralnym gronie to przyjęcie w domu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza, jeśli nie chcemy, aby przyjęcie z okazji chrztu było dla nas sporym wydatkiem. To rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony zdecydowanie będzie to mniejszy koszt, niż chrzciny w restauracji, ale z drugiej strony będziemy zobowiązani do przygotowania przekąsek i dbania o gości podczas przyjęcia. Restauracja to doskonałe rozwiązanie, jeśli planujemy zaprosić większą liczbę gości na chrzciny. Warszawa i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie z pewnością znajdziemy restaurację, która ma doświadczenie w organizowaniu tego typu uroczystości. Po stronie restauracji będzie przygotowywanie posiłków, dekoracji, a także obsługa gości. My będziemy mogli skupić się na świętowaniu i spędzaniu czasu z bliskimi.

Co podarować gościom w podziękowaniu za obecność?

Drobny podarunek, który ma wyrazić wdzięczność za obecność w tym ważnym dniu to doskonały pomysł. Co zatem warto podarować gościom? Powinien być to niewielki upominek, bardziej symboliczny i mający charakter pamiątki z tej wyjątkowej uroczystości, jaką jest chrzest. Świetnym pomysłem będą miody nektarowe w niewielkich słoiczkach. Może się na nich znaleźć także etykietka z podziękowaniami i datą uroczystości. To doskonały wyraz wdzięczności i jednocześnie piękna pamiątka. Innym, równie dobrym pomysłem będą różnego rodzaju słodkości lub magnesy na lodówkę.

Czy alkohol na chrzcinach to dobry pomysł?

Wielu rodziców zastanawia się, czy powinni raczyć gości alkoholem na chrzcinach. Nie jest to raczej popularna praktyka. Jest to jednak kwestia indywidualna. Wiele osób decyduje się zrezygnować z mocnych alkoholi, a w zamian proponują gościom lampkę wina do obiadu. To najlepsze rozwiązanie, jeśli nie możemy się zdecydować i podjąć ostatecznej decyzji odnośnie alkoholu na chrzcinach. Hurtownia alkoholi jest miejscem, w którym znajdziemy różnego rodzaju wina - od słodkich po wytrawne, które z pewnością posmakują wszystkim gościom i będą doskonałym dodatkiem do obiadu.