Wegańskie chrzciny? Da się!

Wegańskie chrzciny? Da się!

Chrzciny to ważne wydarzenie w zarówno życiu rodziców, jak i ich najbliższych. To celebrowanie pewnej tradycji, która staje się pierwszym sakramentem w życiu naszego dziecka. Jednak chcielibyśmy wprowadzić do nich coś nietypowego, a mianowicie pierwiastek wegański. Jeżeli jesteście wegańskimi rodzicami lub po prostu chcecie spróbować czegoś zupełnie nowego, takie rozwiązanie będzie po prostu genialne. Sprawdź!

Zacznijmy od pysznej zupy

Bezmięsne zupy pobijają nasze serca - szczególnie zupy Warszawa typu krem. Nie musimy wcale korzystać z mięsa, aby przygotować wyśmienite dania. Istnieje mnóstwo rewelacyjnych alternatyw, dla których warto stracić głowę. Ponadto, jeżeli nie masz czasu na gotowanie, dobrą alternatywą jest catering. Nie ma w tym nic złego. Doskonale rozumiemy stres i przygotowania - dekoracje, wynajęcie lokalu czy sali. Do tego zadbanie o strój dziecka czy jego dobre samopoczucie. Czeka więc na nas dużo wyzwań, którym zwyczajnie musimy sprostać. Jeśli natomiast masz więcej czasu, zrób cudowną zupę dyniową, pomidorową, a może tą z groszku. Wybór jest tak właściwie nieograniczony. Pomyśl, co najbardziej lubisz i działaj. Poproś bliskich o pomoc w przygotowaniu, a Ci na pewno Cię odciążą, przez co całość stanie się dużo lżejsza.

Czas na drugie danie

Nie wyobrażamy sobie pysznego obiadu bez drugiego posiłku, który uzupełniłby ten pierwszy. Właśnie dlatego chrzciny Warszawa są tak istotne pod względem jedzenia. Wtedy wszyscy się radują, ale też spożywają masę rozmaitych posiłków. Zaproponuj swoim najbliższym wegańskie zamienniki, które wcale nie będą gorsze od tych klasycznych, znanych im opcji. Jesteśmy pewni, że Ci będą zadowoleni z tak przygotowanych dań. Miej tylko na uwadze, aby zawsze uwzględniać konkretne preferencje jedzeniowe - na przykład alergie bądź jakieś nietolerancje. W takiej sytuacji będzie nam dużo łatwiej zapanować nad wszystkim.

Nie zapominajmy o ciastach czy nawet torcie

Często na chrzcinach występuje także tort i nic w tym dziwnego. Skoro świętujemy, to i tort będzie tutaj bardzo przydatną częścią. Potrzebujesz jedynie odpowiednich składników. Koniecznie weź pod uwagę zamienniki jajek, które zastąpią klasyczne jajka w cieście. Nie poczujesz żadnej różnicy, natomiast ciasto zyska pożądaną konsystencję i smak. Nie mamy wątpliwości, że wszyscy docenią przygotowany wypiek. Co więcej, nawet nie domyślą się, że jest on wegański. Wszyscy będą więc pozytywnie zaskoczeni takim rozwojem zdarzeń. Urządź nietuzinkową imprezę pełną cudownego jedzenia oraz cudownych ludzi.