Zdrowe śniadanie na dobry początek dnia

Zdrowe śniadanie na dobry początek dnia

Nie bez powodu śniadanie uznawane jest za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jego podstawową funkcją jest dostarczenie nam energii na pierwszą połowę dnia. Warto zatem zadbać o to, aby było pełnowartościowe. Wybierajmy również produkty, dzięki którym będziemy syci na dłużej.

Jajka na śniadanie na kilka sposobów

Jajka są przede wszystkim niskokalorycznym źródłem białka, a także wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dodatkowo, są bogate w witaminy oraz minerały. To produkt spożywczy, który zapewni nam uczucie sytości na dłuższy czas. Możemy je przyrządzić na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszym daniem przygotowywanym na śniadanie jest oczywiście jajecznica. Równie popularne są różnego rodzaju omlety - na słodko i na słono. To także doskonały sposób, aby przemycić do naszej diety większą ilość warzyw lub owoców. Na śniadanie świetnie sprawdzą się również jajka sadzone oraz naleśniki. Przygotowanie śniadania z wykorzystaniem jajek ułatwi nam dobrej jakości patelnia, na przykład firmy Zwieger. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, aby posiadała nieprzywierającą powłokę. Dzięki temu gotowanie będzie szybkie i przyjemne, a do tego zdrowe, gdyż na takiej patelni możemy smażyć bez użycia tłuszczu.

Zdrowa owsianka na śniadanie

Owsianka uznawana jest za jedno z najbardziej zdrowych śniadań. Ugotowane płatki owsiane pęcznieją w żołądku, dzięki czemu dłużej czujemy sytość. Dodatkowo, płatki owsiane są bogate w błonnik, który przyspiesza przemianę materii i poprawia trawienie. Jak przygotować zdrową owsiankę? Płatki owsiane możemy ugotować na mleku lub wodzie. Kluczowe są przede wszystkim dodatki. Owsiankę możemy urozmaicić dodając na przykład owoce. Świetnie sprawdzą się banany lub owoce leśne. Doskonałym pomysłem będzie dodanie orzechów lub masła orzechowego. Pamiętajmy jednak, że orzechy są wysokokaloryczne więc nie przesadzajmy z ich ilością. Świetnym dodatkiem do śniadań na słodko, w tym owsianek jest również miód. To zdecydowanie zdrowszy zamiennik tradycyjnego, białego cukru.

Zdrowy i pożywny koktajl

Doskonałym pomysłem na zdrowe i pożywne śniadanie jest koktajl składający się z warzyw lub owoców. Do przygotowania koktajlu niezbędny będzie przede wszystkim blender. Oprócz owoców i warzyw, świetnym dodatkiem będzie również mleko roślinne, płatki owsiane lub miód. Możemy zabrać go ze sobą do pracy czy szkoły lub wypić w domu. Taki koktajl to ogromna dawka witamin i minerałów, które dodadzą nam energii na cały poranek!