Zorganizuj eleganckie przyjęcie we włoskim stylu

Zorganizuj eleganckie przyjęcie we włoskim stylu

Zapraszając do naszego domu przyjaciół i krewnych, pragniemy odpowiednio ich ugościć. Jeśli zamierzasz spędzić kilka godzin w miłym towarzystwie i pozytywnie zaskoczyć zgromadzonych, przygotuj wyjątkowy wieczór. Uczyń słoneczną Italię jego motywem przewodnim i zaserwuj specjalnie dobrane napoje oraz potrawy.

Intensywne espresso, subtelne latte macchiato, a może orzeźwiający drink?

Aromatyczna kawa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych włoskich symboli. Niezależnie od tego, czy posiadasz ekspres, czy kawiarkę, zainwestuj w zestawy kaw ziarnistych pochodzących z tego kraju. Oczarują bogactwem i złożonością aromatów, a ich intensywny smak na długo zapadnie w pamięć. Dzięki nim będziesz mogła przygotować w swojej kuchni mocne espresso,  delikatne latte macchiato albo cappuccino z gęstą, kremową pianką. Planujecie świętować? W takim razie na stole muszą znaleźć się drinki przyrządzone na bazie włoskich likierów ziołowych i owocowych. Goryczka pomarańczy, słodycz wiśni, czy kwaskowatość cytryny? Masz spore pole do popisu!

Rozpływające się w ustach tiramisu

Przejdźmy teraz do deserów. Któż z nas nie lubi poprawić sobie humoru odrobiną słodyczy? Postaw na klasykę i podaj tiramisu oraz drugi włoski przysmak, którym jest panna cotta. Trudno ich sobie odmówić! Preferujesz bardziej oryginalne propozycje? W takim razie strzałem w dziesiątkę okażą się cannolo, czyli rurki zrobione z chrupiącego ciasta i wypełnione kremowym nadzieniem stworzonym na bazie sera ricotta. Znakomitym wyborem są też cantuccini.  Te kruche ciasteczka z migdałami możesz maczać w kawie, by nabrały jej aromatu i stały się miękkie. Nie musisz sama ich piec. Jeśli miejscem Twojego zamieszkania jest Gdańsk, cukiernia przyjdzie Ci z pomocą. Kupisz tam wszystko, czego potrzebujesz. Znakomitym wyborem będzie ta, która sprzedaje włoskie lody z prawdziwego zdarzenia. Szybko się przekonasz, że są jedyne w swoim rodzaju!

Zadbaj o detale, które pozwolą stworzyć odpowiedni nastrój

Przysmaki i napoje trzeba odpowiednio podać. Zaopatrz się w piękne naczynia do serwowania, które są praktyczne i miłe dla oczu. Talerze z pozłacanymi brzegami, ręcznie malowane filiżanki i kieliszki z tłoczeniami sprawdzą się znakomicie. Korzystanie z nich będzie samą przyjemnością! Włącz włoską muzykę i ułóż na stole serwetki w kolorze czerwonym, zielonym i białym. Nawet tak drobne detale potrafią stworzyć razem spójną całość, która robi ogromne wrażenie. Jedno jest pewne – tak zorganizowany włoski wieczór na długo zapadnie w pamięć Twoim gościom!